Ciuchy, nowe czy używane?

Jeśli chcesz wyglądać i czuć się bajecznie, zadbaj o odpowiednie ubrania, które pomogą Ci to osiągnąć. Podczas wybierania odpowiednich wariantów, warto kierować się obecnie panującą modą oraz najnowszymi trendami, które mogą odmie

Ciuchy, nowe czy używane? Odzież to podstawa. Tylko jak zoptymalizować wydatki? Cóż można na przykład sprawdzić , lub inwestować w bazarowe odzienie. Dzisiaj o ciuchach.

Podążaj za modą i kup sobie nowe ciuchy!

Jeśli chcesz wyglądać i czuć się bajecznie, zadbaj o odpowiednie ubrania, które pomogą Ci to osiągnąć. Podczas wybierania odpowiednich wariantów, warto kierować się obecnie panującą modą oraz najnowszymi trendami, które mogą odmienić Twój wizerunek. Oprócz tego bardzo ważne jest także, by ubrania były dopasowane do naszego stylu oraz urody, dzięki czemu unikniemy wpadek i nie narazimy się na śmieszny wygląd.

Często bardzo pomocne może być zabranie na zakupy drugiej osoby, która doradzi nam w czym wyglądamy dobrze. Jeśli wybierzemy odpowiednie propozycje, pozostanie nam jedynie dobór odpowiedniego rozmiaru i nowy strój gotowy! Nie jest to wcale trudne, dlatego warto od czasu do czasu udać się na poszukiwania.


Początki ciuchów i odzeiży

Najstarsze ubrania tworzone były ze skór, futer, liści i trawy. Najstarsze odnalezione przez archeologów kościane igły datowane są na 30 tysięcy lat przed naszą erą (znalezisko w Rosji, w roku 1988, blisko Kostionki).

Przypuszcza się, że najstarsza odzież pojawiła się około 170 tys. lat temu2.

Jednak wedle badań nad genealogią wszy ludzkiej, zrelacjonowanych przez M. Ryszkiewicza, wesz odzieżowa ewolucyjnie oddzieliła się od wszy głowowej około 42-72 tysięcy lat temu, co zdaje się świadczyć, że w tym mniej więcej czasie pojawił się ubiór jako część naszego wyposażenia kulturowego3. Mowa tu oczywiście o pełnym ubiorze ze skór, w którym mogły się zadomowić pasożyty. Nie wiemy jednak, czy pewne skromne elementy ubioru, jak na przekład przepaski biodrowe czy spódniczki z liści lub traw, jakich do dzisiaj używają plemiona tradycyjne, nie pojawiły się wcześniej.

Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Odzież


Warto "przeprosić się" z ciucholandem

Nowe lepsze imię ciucholandom nadały chyba szafiarki (lub jak kto woli blogerki modowe). Lumpkesy nie są już obciachowym miejscem, gdzie w odzież zaopatrują się ci, których nie stać na luksus kupowania w sieciówkach. Są miejscem, gdzie można upolować nietypowe ubrania, które dodadzą indywidualizmu każdej stylizacji. Można być naprawdę oryginalnym - koleżanka z pewnością nie kupi takiej samej bluzki.

A to wszystko za naprawdę niewielkie pieniądze.
Nie warto więc wstydzic się faktu, że kupujemy w second handzie (taka bardziej "trendy" nazwa), ba - wypada się tym wręcz pochwalić! W końcu nie każdy może wyrwać kozacki ciuch za kilka złotych.



© 2019 http://almatextil.com.pl/