Efektywny trening

ę wzajemnie uzupełniać, aby sportowiec mógł trenować intensywnie i skutecznie. Najczęściej używa się odżywek przyspieszających regenerację, zawierających białko oraz węglowodany. Do tego podaje się aminokwasy oraz kreatynę (zwł

Efektywny trening

Sporty siłowe i odżywki

Sporty siłowe wymagają odpowiedniej diety oraz odżywek, bez nich efekty treningów nie będą zadowalające, a czas regeneracji bardzo długi. Odżywki i dieta muszą się wzajemnie uzupełniać, aby sportowiec mógł trenować intensywnie i skutecznie.

Najczęściej używa się odżywek przyspieszających regenerację, zawierających białko oraz węglowodany. Do tego podaje się aminokwasy oraz kreatynę (zwłaszcza w sporach siłowych). Taka mieszanka stosowana o odpowiednich porach dnia gwarantuje dobre odżywienie mięśni i całego ciała.


Regularny sport to zdrowie

Uprawianie sportu to nie tylko zdrowie dla ciała, wiele badań potwierdza dobroczynny wpływ aktywności fizycznej na naszą psychikę. W trakcie wysiłku w naszym ciele wytwarzają się hormony odpowiadające za odczuwanie szczęścia i spełnienia.

Ponad te oczywiste korzyści wynikające z aktywności fizycznej, są jeszcze korzyści dodatkowe. Osoby częściej uprawiające sport rzadziej zapadają na choroby układu krążenia i układu oddechowego, lepiej sypiają i maja więcej energii; nawet w podeszłym wieku. Zaleca się aby uprawiać sporty przynajmniej 2 razy w tygodniu, a optymalna ilość ruchu to 4 razy w tygodniu.


Kwestia kultury fizycznej w WIkipedii

Kultura fizyczna ? ogół zachowań przebiegających według przyjętych w danym środowisku społecznym reguł i norm postępowania a mających na celu dbałość o zdrowie człowieka, o poprawę jego postawy, prawidłowy rozwój psychofizyczny oraz rezultaty tych zachowań.

Formy uczestnictwa w kulturze fizycznej:

wychowanie fizyczne
sport
rekreacja
rehabilitacja medyczna
turystyka
Czynniki uczestnictwa w kulturze fizycznej:

stymulacja (funkcja rozwojowa) ? pobudzanie czynności organizmu powodujące jego rozwój
adaptacja (funkcja przystosowawcza) ? przystosowanie organizmu do otoczenia
kompensacja (funkcja wyrównawcza) ? wyrównywanie deficytu niektórych bodźców
korektywa (funkcja naprawcza) ? leczenie wad postawy

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kultura_fizyczna



© 2019 http://almatextil.com.pl/