Gdzie wyjechać na wakacje?

pniem kontynentalizmu. Zimy są ciepłe i deszczowe, suche i gorące lata zaczynają się w Maladze na początku maja. Średnia temperatura stycznia i sierpnia w Sewilli wynosi 10,5 °C i 28,1 °C, a w Maladze 12,5 °C i 27,6 °C. Źródło: h

Gdzie wyjechać na wakacje? Nie masz planów na wakacje? Wybierz słoneczną Hiszpanię i zwiedzaj bez przeszkód:

Hiszpański klimat - Andaluzja

W Andaluzji panuje klimat podzwrotnikowy morski, z rosnącym ku wschodowi stopniem kontynentalizmu. Zimy są ciepłe i deszczowe, suche i gorące lata zaczynają się w Maladze na początku maja. Średnia temperatura stycznia i sierpnia w Sewilli wynosi 10,5 °C i 28,1 °C, a w Maladze 12,5 °C i 27,6 °C.


Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Andaluzja


Wakacje, wiatr we włosach i słońce

Każdy człowiek potrzebuje czasu na regenerację sił. Niestety w codziennym życiu mało mamy możliwości do tego, by bezstresowo usiąść, popijać kawkę w leżaku i odpoczywać. Obowiązki, praca, dom, dzieci, przyjaciele, zlecenia i setki innych kwestii zaprząta nam głowę. W tym ferworze niełatwo jest znaleźć czas dla siebie, tak zwany święty spokój. Z tej też racji większość ludzi to podczas wakacyjnego urlopu pragnie zupełnie oddać się lenistwu i innym przyjemnościom. Gdzie zatem pojechać, by czuć się jak w raju? Okazuje się, że Hiszpania jest od lat jednym z najbardziej atrakcyjnych kierunków wypadowych. Jeżeli więc chcemy poświęcić się opalaniu i innym beztroskom, to pojedźmy właśnie w ten magiczny zakątek Europy, a na pewno nie pożałujemy.


Kilka faktów o Maladze

miasto w regionie Andaluzja w południowej Hiszpanii, położone nad Morzem Śródziemnym, u podnóża Gór Betyckich. Stolica prowincji Malaga, 572 tys. mieszk. (2015). Ośrodek przemysłu chemicznego, włókienniczego i cementowego. Dzięki łagodnemu klimatowi na równinie Hoja de Malaga uprawia się pomarańcze, banany, figi, bawełnę, trzcinę cukrową oraz winorośl (wino malaga i rodzynki). Duży port handlowy i rybacki oraz stocznia. Baza marynarki wojennej. Od lat pięćdziesiątych XX wieku rozwój turystyki, kąpieliska na Costa del Sol.

W IX w p.n.e. rozpoczęła się kolonizacja południowych wybrzeży Półwyspu Iberyjskiego przez Fenicjan z Tyru. Jako pierwszy powstał Kadyks (Gadir) ? źródła literackie datują ten fakt na 1100 r. p.n.e., ale z badań archeologicznych wynika, że w rzeczywistości nastąpiło to między 800 a 775 r. p.n.e. Później powstawały kolejne fenickie kolonie: Sexi (dziś Almu?écar), Abdera (Abra) i wreszcie Malaka. Nazwa pochodziła prawdopodobnie od fenickiego słowa oznaczającego sól. W przypadku fenickich kolonii trudno jednak mówić o założeniu miasta. Były to raczej faktorie handlowe, zresztą w znacznym stopniu opierające się na zamieszkałej tu już wcześniej ludności iberyjskiej.

Ten czas to wielki rozkwit miasta, otoczonego murami z pięcioma dużymi bramami oraz licznymi przedmieściami. Malaga była wówczas najważniejszym portem na południowym wybrzeżu dzisiejszej Hiszpanii.

Malaga katolicka pełniła ważną funkcję handlową po odkryciu Nowego Świata. W XVII w. rozpoczął się jednak powolny upadek miasta. Spory wpływ miało na to wygnanie Morysków po edykcie z 1609, a także epidemie oraz klęski żywiołowe, które regularnie nawiedzały miasto ? głównie powodzie wywołane przez Guadalmedinę.

W latach 60. XX stulecia dzięki turystycznej modzie na Hiszpanię i Costa del Sol rozpoczął się kolejny rozkwit gospodarczy miasta.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Malaga



© 2019 http://almatextil.com.pl/