Licówki i korony z porcelany - co i jak

wierający cementocyty i cementoblasty, pokrywający korzeń w późniejszym czasie oraz głównie w okolicy otworu wierzchołkowego. Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Zęby_człowiekaObjawy dentofobii Chyba dla każdego z nas zrozumia

Licówki i korony z porcelany - co i jak

Zęby_człowieka Budowa histologicznaedytuj

Wyróżniamy cement pierwotny (inaczej cement włóknisty), nie zawierający komórek, pokrywający ząb pierwotnie, oraz cement wtórny (komórkowy), zawierający cementocyty i cementoblasty, pokrywający korzeń w późniejszym czasie oraz głównie w okolicy otworu wierzchołkowego.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Zęby_człowieka


Objawy dentofobii


Chyba dla każdego z nas zrozumiały jest strach przed wizytą u dentysty. Mało kto przekraczając próg gabinetu stomatologicznego jest nastawiony pozytywnie. Jednak dentofobia, jak łatwo się domyślić, jest znacznie bardziej intensywnym przeżywaniem wizyty u dentysty. Dotyka coraz więcej ludzi, których opanowuje paniczny wręcz strach przed leczeniem stomatologicznym. Sam termin fobia oznacza irracjonalny strach przed czymś, dlatego tak ciężko czasem się jej pozbyć, dlatego że racjonalne argumenty nie docierają do pacjenta. Objawem dentofobii jest paniczny, paraliżujący strach przed wizytą u stomatologa, co potwierdza 15% pacjentów. Jednym ze sposobów radzenia sobie z pacjentem mającym dentofobię jest użycie sedacji, czyli specjalnej metody pozwalającej na odprężenie.


Początkowo zaraz po wyrznięciu dodatkową osłonkę

Zęby człowieka zbudowane są z 3 części:


Korona stanowi tę część zęba, która najbardziej odróżnia zęby jednej grupy od innych, gdyż ma bardzo zróżnicowaną powierzchnię w poszczególnych grupach.


Korona pokryta jest szkliwem, które jest najtwardszą tkanką w organizmie (5 w skali Mohsa). Początkowo zaraz po wyrznięciu dodatkową osłonkę stanowi oszkliwie, które jednak szybko się ściera.


Równik zęba (equator dentis) jest to największy obwód korony zęba. Przebiega zwykle na różnej wysokości z każdej strony zęba. Rozdrobniony pokarm ześlizguje się z niego nie wnikając do kieszonki dziąsłowej i nie drażniąc brodawki zęba.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Zęby_człowieka



© 2019 http://almatextil.com.pl/