Sportowa zima
Zima to czas dla entuzjastów sportów zimowych, to sezon na narty, snowboard, czy łyżwy. To również sezon na wszelkiego rodzaju sprzęt do uprawiania tychże sportów. Niedawno na szeroką skalę zaczęto sprzedawać wszelkiego rodzaju odzież termoaktywną, która na zimowe szaleństwo jest idealna, ponieważ odprowadza wilgoć poza naszą skórę, a zatrzymuje ciepło.
Ceny takich ubrań nie są specjalnie wygórowane, a komfort, który zapewniają z pewnością jest tego wart. Do ubrań termoaktywnych warto też założyć termoaktywną bieliznę, aby zwiększyć komfort podczas intenstywnego uprawiania sportów, nie tylko zimą.
Wikipedia, hasło: bielizna termoaktywna
Bielizna ta jest zwykle stosowana jako najbliższa ciału warstwa ubraniowa w połączeniu z bluzami wykonanymi z dzianin ociepleniowych typu polartec, zapewniających odpowiednią izolację cieplną od otoczenia oraz kurtkami wykonanymi z membran półprzepuszczalnych w rodzaju Gore-Texu, zapewniającymi z kolei ochronę od wiatru i deszczu. Zdarza się, że po cięższym treningu sportowym bielizna termoaktywna pozostaje sucha, a jednocześnie pozostałe dwie warstwy robią się wilgotne od nie do końca usuniętego potu.
Bielizna termoaktywna jest stosowana w sportach ekstremalnych, turystyce, łowiectwie, jeździectwie, w oddziałach specjalnych wojska, policji i straży pożarnej.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Bielizna_termoaktywna
Materiał coolmax
Coolmax ? opracowane przez koncern DuPont nowoczesne włókno poliestrowe przeznaczone do produkcji bielizny termoaktywnej. Jest to również zarejestrowany znak towarowy tego koncernu. Jego głównym zadaniem jest zapewnianie dobrej wentylacji ciała i utrzymywanie suchej powierzchni skóry. Włókno Coolmax posiada przekrój złożony z czterech lub sześciu okręgów, pomiędzy którymi znajdują się przewężenia. Taka budowa włókna zapewnia znacznie lepszą, w porównaniu do włókien naturalnych (np. bawełny), oddychalność oraz odprowadzanie wilgoci z powierzchni ciała.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Coolmax