Słyszysz? Nie? Poszukaj pomocy!

zagadnienie. Jak niedowidzimy to wiemy, że należy się udać do okulisty. Osoby, które specjalizują się w dobieraniu aparatów słuchowych, to protetycy słuchu. Dodajmy, że aparaty słuchowe są w naszym kraju w pełni refundowane przez

Słyszysz? Nie? Poszukaj pomocy! aurismedic.pl
Gdzie udać się po pomoc, jeśli masz problemy ze słuchem i potrzebujesz pomocy specjalisty?

Kto zajmuje się badaniem słuchu?

U kogo szukać pomocy, jeśli mamy problemy ze słuchem? To ciekawe zagadnienie. Jak niedowidzimy to wiemy, że należy się udać do okulisty. Osoby, które specjalizują się w dobieraniu aparatów słuchowych, to protetycy słuchu. Dodajmy, że aparaty słuchowe są w naszym kraju w pełni refundowane przez NFZ, tak więc jeśli zauważymy u siebie lub naszych dzieci, jakiekolwiek niepokojące objawy, warto udać się do specjalisty. Oprócz protetyków słuchu, problemami z tym zmysłem zajmują się również audiolodzy oraz specjaliści akustycy. Nie są to łatwe zawody i wymagają one odpowiedniego przygotowania teoretycznego. Nie powinniśmy więc obawiać się braku kompetencji.


Jak sprawdzić stan swojego słuchu?

Osoby odpowiedzialne zdają sobie sprawę, iż warto wprowadzać w życie słynne przysłowie głoszące " lepiej zapobiegać niż leczyć". Wykonywanie systematycznych badań pozwala zachować zdrowie w dobrej formie oraz cieszyć się pełnią życia mimo upływającego czasu. Jeśli tylko zaczynamy odczuwać jakiekolwiek nietypowe dolegliwości, warto udać się do specjalisty, który zdiagnozuje problem i pokieruje odpowiednim leczeniem. Co należy zrobić, gdy zawodzi nas jeden z najważniejszych zmysłów czyli słuch? Możemy wybrać się na powszechnie dostępne bezpłatne badania słuchu, które pomogą zdiagnozować problem i rozpocząć odpowiednie leczenie.


O badaniu słuchu

Badanie słuchu ? jest to ocena reakcji organizmu powstałej w wyniku stymulacji dźwiękowej. Badania słuchu dzielą się na badania subiektywne i badania obiektywne. Subiektywne badania słuchu, w przeciwieństwie do badań obiektywnych, wymagają aktywnej współpracy osoby badanej (od osoby badanej wymaga się świadomej informacji zwrotnej np. czy dźwięk jest słyszalny). Badania słuchu można podzielić również na badania progowe oraz nadprogowe. Celem badań progowych jest określenie najcichszego możliwego do usłyszenia dźwięku, w badaniach nadprogowych oceniana jest percepcja dźwięku powyżej progu słyszenia.

Wskazania:

niedosłuch lub jego podejrzenie
zawroty głowy
zaburzenia równowagi
szumy uszne

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Badanie_s%C5%82uchu



© 2019 http://almatextil.com.pl/